100 Bin Kişiydiler Belgesel Gösterimi ve Söyleşisi Düzenlendi.
![100 Bin Kişiydiler Belgesel Gösterimi ve Söyleşisi Düzenlendi.](https://icerik.maden.org.tr/uploads/portal/resimler/bizden/6553_11_19_25.jpg)
Maden Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından 5 Mayıs 2012 Cumartesi günü 1990-1991 Büyük Madenci Grevi ve Ankara Yürüyüşü‘nü konu alan Yüzbin Kişiydiler belgesel gösterimi yapıldı. Yaklaşık bir saat süren belgesel gösterimi ardından konuşmacı olarak Çetin Uygur (Maden Müh. Yeraltı Maden-iş Eski Başkanı) ve Erol Çatma‘nın (Araştırmacı-Yazar) katıldığı Maden Emekçilerinin Örgütlenmesi ve Mücadele Tarihi konulu söyleşi gerçekleştirildi. Zonguldak Havzasındaki kömür işletmelerinde Osmanlıdan bugüne işçi işveren ilişkileri, işçi direnişleri, sendikaların mücadeleleri ve 1990-1991 Büyük Madenci Grevi ve Ankara Yürüyüşünü konu alan söyleşi soru-cevap bölümüyle sona erdi.
Okunma Sayısı: 1085
Yayın Tarihi:
06.05.2012
Fotoğraf Galerisi