DEPREMİN 1. YILINDA DEPREM BÖLGESİNDE ANMA ETKİNLİKLERİNE KATILDIK
![DEPREMİN 1. YILINDA DEPREM BÖLGESİNDE ANMA ETKİNLİKLERİNE KATILDIK](https://icerik.maden.org.tr/uploads/contents/2024-07-2-12-10-53-289465.jpg)
DEPREMİN 1. YILINDA DEPREM BÖLGESİNDE ANMA ETKİNLİKLERİNE KATILDIK
TMMOB Maden Mühendisleri Odası Genel sekreteri Erşat Akyazılı, Adana Şube Başkanı Bülent Zerengök ve Adana Şube İkinci Başkanı Davut Yürek 6 Şubat depremlerinin 1. Yılında İskenderun ve Antakya'da yapılan anmalara katıldı.
İlk olarak 5 Şubat 2024 Pazartesi akşamı İskenderun merkezinde yapılan yürüyüşe katılım sağlandı. Yürüyüşün sonunda yaşamını yitirenler karanfillerle anıldı.
Ardından 6 Şubat 2024 Salı sabahı 04:17 Antakya Yunus Emre parkında anma etkinliği yapıldı.
Anma etkinliğinden sonra saat 11:00'de İKK tarafından bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda bölgede yaşanan güncel sorunlara dair bilgi verildi.
Saat 13:00 de Türk Tabipler Birliği (TTB) ve Sağlık Emekçileri Sendikası’nın (SES) ortak hazırladıkları depremin 1. yılında sağlık alanında yaşanan sorunlar dair rapor açıklandı. Ardından TMMOB, DİSK, KESK, Diş Hekimleri Birliği Başkanları 6 Şubat depremlerinin 1. yılında yaşanan sorunlara ilişkin görüşlerini aktardılar.
Ayrıca TMMOB Antakya İl Koordinasyon Kurulu tarafından depremden 1 yıl sonrasında yaşanan sorunlara ilişkin hazırlanan Rapor kamuoyu ile paylaşıldı. Son olarak saat 15:00 de yapılan yürüyüşle anma etkinlikleri tamamlandı.
Yapılan etkinliklerle deprem bölgesinde meslek alanlarımız ile ilgili yaşanan son durum, sorunlar ve beklentiler kamuoyunun bilgisine sunulmuş oldu.