TMMOB Maden Mühendisleri Odası

DEPREMİN 1. YILINDA DEPREM BÖLGESİNDE ANMA ETKİNLİKLERİNE KATILDIK

DEPREMİN 1. YILINDA DEPREM BÖLGESİNDE ANMA ETKİNLİKLERİNE KATILDIK

                                          DEPREMİN 1. YILINDA DEPREM BÖLGESİNDE ANMA ETKİNLİKLERİNE KATILDIK


TMMOB Maden Mühendisleri Odası Genel sekreteri Erşat Akyazılı, Adana Şube Başkanı Bülent Zerengök ve Adana Şube İkinci Başkanı Davut Yürek 6 Şubat depremlerinin 1. Yılında İskenderun ve Antakya'da yapılan anmalara katıldı.


İlk olarak 5 Şubat 2024 Pazartesi akşamı İskenderun merkezinde yapılan yürüyüşe katılım sağlandı. Yürüyüşün sonunda yaşamını yitirenler karanfillerle anıldı.

Ardından 6 Şubat 2024 Salı sabahı 04:17 Antakya Yunus Emre parkında anma etkinliği yapıldı.

Anma etkinliğinden sonra saat 11:00'de İKK tarafından bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda bölgede yaşanan güncel sorunlara dair bilgi verildi.

Saat 13:00 de Türk Tabipler Birliği (TTB) ve Sağlık Emekçileri Sendikası’nın (SES) ortak hazırladıkları depremin 1. yılında sağlık alanında yaşanan sorunlar dair rapor açıklandı. Ardından TMMOB, DİSK, KESK, Diş Hekimleri Birliği Başkanları 6 Şubat depremlerinin 1. yılında yaşanan sorunlara ilişkin görüşlerini aktardılar.

Ayrıca TMMOB Antakya İl Koordinasyon Kurulu tarafından depremden 1 yıl sonrasında yaşanan sorunlara ilişkin hazırlanan Rapor kamuoyu ile paylaşıldı. Son olarak saat 15:00 de yapılan yürüyüşle anma etkinlikleri tamamlandı.


Yapılan etkinliklerle deprem bölgesinde meslek alanlarımız ile ilgili yaşanan son durum, sorunlar ve beklentiler kamuoyunun bilgisine sunulmuş oldu.

 LİNK

Okunma Sayısı: 0
Yayın Tarihi: 07.02.2024
Fotoğraf Galerisi