TMMOB Maden Mühendisleri Odası

DİYARBAKIR ŞUBE YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ DOĞAN HATUN DERHAL SERBEST BIRAKILSIN!

 DİYARBAKIR ŞUBE YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ DOĞAN HATUN  DERHAL SERBEST BIRAKILSIN!

DİYARBAKIR ŞUBE YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ DOĞAN HATUN

DERHAL SERBEST BIRAKILSIN!

 

25 Nisan 2023 Salı günü Diyarbakır’da Emniyet Müdürlüğü tarafından başlatılan operasyonda aralarında Diyarbakır Şube Başkanımız Doğan Hatun’unda bulunduğu, çok sayıda meslek odası yöneticisi, avukat, insan hakları örgütü temsilcisi, gazeteci, siyasetçi ve sanatçı hukuksuzca gözaltına alınmıştır.

Şube başkanımız Doğan Hatun geçmiş dönem TMMOB İKK sekreterliği, 6 Şubat depremlerinde Kriz Masası koordinasyonu görevini de yürütmüş, Diyarbakır özelinde ranta ve talana dur demek, kamu kaynaklarının heba edilmesine karşı çıkmak ve kent savunuculuğu mücadelesi vermek için çaba göstermiş, deyim yerindeyse AKP-MHP politikalarına karşı çıkarak kamu çıkarlarını savunmuş örnek bir meslek örgütü yöneticisidir.

Topluma mal olmuş böylesi örnek kişilerin seçimin hemen öncesinde göz altına alınarak topluma göz dağı verilmesini, korku atmosferi yaratılarak demokratik siyasetin baskı altına alınması olarak değerlendirmekteyiz.

Şube Yönetim Kurulu Başkanımız Doğan Hatun ve diğer tüm gözaltına alınanların derhal serbest bırakılması, 14 Mayıs seçimlerinin demokratik siyasetin gerektirdiği biçimde sağlıklı olarak gerçekleşmesi konusunda üyelerimizi ve demokratik kamuoyunu duyarlılığa çağırıyoruz. 

 

TMMOB Maden Mühendisleri Odası

 

Merkez Yönetim Kurulu

Adana Şubesi Yönetim Kurulu

Diyarbakır Şubesi Yönetim Kurulu

İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu

İzmir Şubesi Yönetim Kurulu

Zonguldak Şubesi Yönetim Kurulu

 

Ankara, 26.04.2023

Okunma Sayısı: 1184
Yayın Tarihi: 26.04.2023