TMMOB Maden Mühendisleri Odası

MADEN KANUNU DEĞİŞİKLİĞİ HAKKINDA MADENCİLİK ALT KOMİSYONU ÜYESİ CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ M.ALİ SUSAM’A ODA GÖRÜŞLERİ AKTARILDI (27.03.2010)

MADEN KANUNU DEĞİŞİKLİĞİ HAKKINDA MADENCİLİK ALT KOMİSYONU ÜYESİ CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ M.ALİ SUSAM’A ODA GÖRÜŞLERİ AKTARILDI (27.03.2010)

25.03.2010 Perşembe günü Mecliste görüşülen Maden Kanunu taslağı Meclis alt komisyonuna havale edilmiştir. Meclis alt komisyonunda bulunan CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam‘la 27.03.2010 tarihinde  Mermer Fuarında  Oda YK Bşk. Mehmet Torun, genel sekreter Nahit Arı, Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Yılmazoğlu, İzmir Şube YK üyeleri ve Aydın, Çanakkale, Denizli, Manisa, Muğla Oda İl temsilcilerimizin yanısıra Ege Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Osman Erdinç‘in de katıldığı bir toplantı yapılmıştır. Toplantıda Odamız görüşleri aktarılmış 7. ci madde kadar 31.ci maddeninde önemli olduğu vurgulanmıştır. Öncelikle 7. maddenin görüşülerek sonuçlandırılması  ve başka madde ilave etmeden gündemdeki diğer madde olan 31. maddenin görüşülmesi konusunda mutabakat sağlanmıştır. Kanundaki diğer değişikliklerle ilgili her kesimin görüşünün alınarak bir kanun tasarısının oluşturulması çalışmalarının zamana yayılması  görüşü benimsenmiştir.

Toplantıya daha sonra katılan TÜMMER Başkanı Selahattin Onur‘la da kanun değişikliği konusunda görüş birliğine varılmıştır.

Okunma Sayısı: 1500
Yayın Tarihi: 30.03.2010
Fotoğraf Galerisi