TMMOB Maden Mühendisleri Odası

MADENLERDE İNSAN HAYATININ YERİ VE ÖNEMİ

MADENLERDE İNSAN HAYATININ YERİ VE ÖNEMİ

13.01 2023 tarihinde MMO Çaanakkale İl temsilciliği ÇOMÜ Mühendislik Fakültesinde " MADENLERDEİNSAN HAYATININ ÖNEMİ VE YERİ" adlı panel düzenledi.
Panelin açılış konuşmasını Çanakkale İl Temsilcisi Oğuz BENLİ yaptı. BENLİ konuşmasında....Oda olarak en son 2019 yılında bir araya gelmiştik Pandemi ve 14 Ekimde Amasrada 42 Madencimizin hayatını kaybettiği iş cinayeti içimizin yandığı 2022 yılını geride bıraktık bir daha böyle acıların yaşanmaması diliyorum...İlimiz de madencilik faaliyeti ile uğraşan ÇTSO 1. komite üyesi 176 şirket bulunmaktadır. bu şirketlerde çalışan kayıtlı Maden mühendisleri üye sayımız 220 dir. Çanakkale ilinin toplam gelirdeki payı 5.5 milyar dolar, ihracattaki payı ise 2.2 milyar dolardır. Bu salondakilerin katkısıyla bu rakam daha yukarılara çıkarılacaktır." teşekkür konuşmasını ardından kürsüye Maden Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr. Mustafa ÇINAR ve Mühendislik Fakültesi  Dekanı Prof.Dr. Tolga BEKLER yaptı.
Konuşmaların ardından;
İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi ERDOĞAN` ın Medatörlüğünde
İstanbul Maden İhraatçıları Birliği Başkanı Rüstem ÇETİNKAYA ve İzmir MMO Şube Başkanı Aykut AKDEMİR panelist olarak katıldığı, "Madenlerde İnsan Hayatının Yeri ve Önemi " sunumlu panele geçildi.
Soruların cevaplandırılması ardından panel son buldu.
Üyelerin ve konukların bir araya geldiği gala gecesinde meslekte 40 yılını tamamlamamış meslek büyüklerimiz Sayın Meral PEHLİVAN  ve Sayın Kemal CANPOLAT `a  onur plaketi verildi.

Okunma Sayısı: 125
Yayın Tarihi: 13.01.2023
Fotoğraf Galerisi