SANTRAL VE KÖMÜR İŞLETMELERİ ÖZELLEŞTİRMELERİ KARŞITI PLATFORM OLUŞTURMAK İÇİN YATAĞAN’DAYDIK (01.04.2010)
![SANTRAL VE KÖMÜR İŞLETMELERİ ÖZELLEŞTİRMELERİ KARŞITI PLATFORM OLUŞTURMAK İÇİN YATAĞAN’DAYDIK (01.04.2010)](https://icerik.maden.org.tr/uploads/portal/resimler/bizden/3136_17_14_57.jpg)
İzmir Şubesi Yönetim Kurulu ve Muğla İl Temsilciliği olarak 01 .04.2010 tarihinde, özelleştirilmesi planlanan Yatağan termik santralının özelleştirilmesine karşı Muğla-Yatağan‘da Yatağan Belediye Başkanı, Türkiye Maden İş, TES-İŞ ve KESK- ESM sendikaları ziyaret edilerek aşağıdaki konularda fikir birliğine varılmıştır:
1- En kısa zamanda Muğla-Yatağan‘da TMMOB Maden Mühendisleri Odası ve TMMOB ilgili Odaları, işçi ve memur sendikaları, yerel yönetim ve sivil toplum örgütlerinin katılacağı halka açık "Özellleştirme sonuçlarının tartışıldığı bir panel" yapılması.
2- Daha sonra aynı panel çalışmalarının Muğla- Milas‘ta yapılması.
3- Bu çalışmalar sonunda yöre halkınında katılacağı bir miting yapılması.
Okunma Sayısı: 1636
Yayın Tarihi:
02.04.2010
Fotoğraf Galerisi