TMMOB Maden Mühendisleri Odası

TMMOB Maden Mühendisleri Odası İzmir Şubesi ve DEU Öğrenci Temsilciliği’nin organize ettiği Uygur Urcun Halı Saha Futbol Turnuvası tamamlandı. (01.06.2011)

TMMOB Maden Mühendisleri Odası İzmir Şubesi ve DEU Öğrenci Temsilciliği’nin organize ettiği Uygur Urcun Halı Saha Futbol Turnuvası tamamlandı. (01.06.2011)

Bir avuç maden için bir ömür verenlere...

      TMMOB Maden Mühendisleri Odası İzmir Şubesi ve DEU Öğrenci Temsilciliği‘nin organize ettiği Uygur Urcun Halı Saha Futbol Turnuvası , mühendis ağabeyimiz olan ve uzun yıllar odaya emek vermiş Uygur abimizi anmanın yanı sıra, birlikte güzel paylaşımların yaşandığı ve takım olmanın eşsiz sorumluluğu tattıran bir turnuvaydı.

     Turnuvaya Dokuz Eylül Üniversitesi Maden Mühendisliği öğrencilerinden 9 takım ve bölüm hocalarının kurduğu 1 takımla,5‘şerli 2 grup oluşturuldu. Katılan takımların isimleri bir hayli ilginç ve komik olması turnuvaya ayrıca renk katan bir diğer unsurdu.

A GRUBU

 

B GRUBU

Tahkimat United F.C Borselona
Jiroskopik Kırıcılar F.C Mineral
Fırdöndü Akademik İdman Yurdu
Bomba Kalorimetre Excavatus
Grizu Arsenik

      Yapılan maçlar sonunda ilk 2‘ye kalan takımların yarı final mücadeleleriyle finalistler belirlenmiş , finale aynı gruptan çıkan F.C Borselona ve Excavatus kalmıştır. Nefes kesen mücadelenin normal süresi 3-3 sona erdi. Penaltılarla maçın kaderinin belirleneceği finalde seride 5-4 kazanan F.C. Borselona, kupayı kazanan takım oldu. Final maçına Oda Başkanımız Mehmet TORUN, Yönetim Kurulu Üyesi Nahit ARI, İzmir Şube Başkanımız Muhammet YILDIZ, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, merhum Uygur Urcun‘un ailesi ve öğrenciler yakın ilgi göstermişlerdir.  Gerçekleştirilen bu turnuvanın geleneksel olmasının gerekliliği  birlikte paylaşmanın güzelliğinin yanı sıra hafızalara kazınan, unutulmaz bir anı olması açısından oldukça önemlidir.

 

                                                                                                           Oda-Öğrenci Temsilcisi

                                                                                                                       Ozan AYKURT

Okunma Sayısı: 2600
Yayın Tarihi: 10.06.2011
Fotoğraf Galerisi