YATAĞAN- MİLAS- MUĞLA’DA ÖZELLEŞTİRİLMEYE KARŞI MİTİNG DÜZENLENDİ. ( 29.12.2013)
![YATAĞAN- MİLAS- MUĞLA’DA ÖZELLEŞTİRİLMEYE KARŞI MİTİNG DÜZENLENDİ. ( 29.12.2013)](https://icerik.maden.org.tr/uploads/portal/resimler/bizden/9701_11_07_54.jpg)
Yatağan ve Milas bölgesinde; TKİ GELİ`ye ait kömür sahalarının, bölgedeki Yatağan ve Yeniköy Termik Santralleri`yle birlikte Özelleştirme İdaresi`ne devredilerek satışına direnen Maden ve Enerji emekçileriyle dayanışmak için Milas`ta Türkiye Maden-İş ve Tes-İş Sendikaları`nın örgütlediği "ÖZELLEŞTİRMEYE HAYIR" mitingine katılım sağlandı. Bölgede yıllar sonra bir ilk olan mitinge farklı demokratik kitle örgütlerinden, sendikalardan, siyasi partilerden ve bölge halkından 30.000`den fazla kişi katıldı.
Maden Mühendisleri Odası olarak; Yeraltı kaynaklarımızın peşkeş çekilmesine karşı, kamu yararını gözeten madencilik politikalarının geliştirilmesi mücadelemizdeki kararlılığımızı, Maden ve Enerji emekçileriyle dayanışmamızı ifade etmek için " DOĞAL KAYNAKLARIMIZIN SATIŞINA HAYIR" pankartımızla miting alanındaydık.
" MADENLER HALKINDIR, SATILAMAZ" sloganımızı mitinge katılan tüm emek dostlarıyla birlikte coşkuyla haykırdık.